joi, 25 aprilie, 2024
22.2 C
HomepageJoburiFabrica de legume uscate Sunworld SRL angajează Director Achiziții, Director Comercial și Director Producție

Fabrica de legume uscate Sunworld SRL angajează Director Achiziții, Director Comercial și Director Producție

SC DAL Consulting SRL din Iași recrutează pentru clientul său, SC SUNWORLD SRL, cu sediul social în municipiul Chişinău, în Republica Moldova, Director Achiziții, Director Comercial, Director Producție.

Director Achiziții

  • Studii superioare în domeniul management/economic/agronomic;
  • Experiență de minim 5 ani în coordonarea activităților de achiziții și aprovizionare, 3 ani în activitatea de achiziție materie primă agricolă;
  • Experiență în identificarea și contractarea de furnizori de produse agricole (legume) din străinătate;
  • Experiență în elaborarea, implementarea și monitorizarea planului de achiziții al unei  companii;
  • Cunoștințe privind legislația importurilor de legume.

Descrierea jobului – responsabilitățile angajatului:

  1. Analizează și prognozează necesarul de materie primă  în concordanță cu dinamica procesului de vânzare;
  2. Urmărește fluxul tehnologic pentru asigurarea la timp a necesarului de materii prime;
  3. Menține, evaluează și dezvoltă legaturile cu furnizorii actuali și potențiali, dezvoltă și gestionează soluții care asigură profitabilitatea relației de colaborare cu furnizorii;
  4. Asigură acțiunile de negociere pentru a optimiza condițiile de cumpărari prestabilite, pe baza politicii de achiziții a companiei, negociază prețurile și termenele de livrare pentru comenzi speciale.

Director Comercial

  • Studii superioare în domeniul management/marketing/comerț;
  • Experiență de minim 5 ani în coordonarea activităților de marketing  și vânzări;
  • Exp. în vânzări produse alimentare, cunoștințe privind legislația exporturilor de legume deshidratate;
  • Experiență în elaborarea și implementarea strategiilor și politicilor de marketing ale unei companii;
  • Experiență în elaborarea, implementarea și monitorizarea planului de vânzări și profit al unei  companii.

Descrierea postului – responsabilitățile angajatului:

  1. Promovarea/vânzarea produselor, dezvoltarea/gestionarea portofoliului de clienți împreună cu agenții de vânzări, coordonarea eficientă a activității agenților, negocierea și incheierea contractelor comerciale;
  2. Coordonarea și asigurarea procesului marketing – vânzare  în conformitate cu obiectivele  și procedurile organizaționale  și cu activitatea celorlalte departamente, implementarea strategiilor și politicilor de marketing stabilite în companie, implementarea și monitorizarea planului de vânzări și profit al companiei.

Director Producție

  • Studii superioare în domeniul tehnic/agronomie, experiență de minim 5 ani în activități de producție  legumicole/tehnologii legumicole/procesare legume;
  • Experiență în managementul producției, abilitatea de operare cu schițe și desene tehnice;
  • Cunoștințe privind planificarea activității de producție în funcție de planul stabilit;
  • Cunoștințe privind sistemele de management al calității/asigurarea siguranței alimentelor.

  1. Coordonarea/asigurarea întregului proces de producție în conformitate cu obiectivele  și procedurile organizaționale , implicarea în toate procesele tehnologice de producție;
  2. Asigurarea la timp a activităților de service  și mentenanță a utilajelor și echipamentelor de producție;
  3. Asigurarea aprovizionării în timp util a producției cu materia primă necesară planului de producție;
  4. Avizarea documentației tehnice referitoare la producția de legume uscate.

Cerințe generale

Cu referire la candidați e necesar să dețină: Abilități foarte bune de operare pe calculator (Windows, Office, Excel, Internet); Cunoașterea limbii engleze, la nivel avansat, cunoașterea limbii ruse, constituie un avantaj.

Permis de conducere categoria B.

Beneficiile angajatului:

  • Salariu motivant + sistem de bonusare, traininguri de specialitate și susținerea în activitate;
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes în domeniu.

Descrierea companiei

SC SUNWORLD SRL este o fabrică de legume uscate, cu o capacitate de 6000 de tone de produse uscate pe an, în comuna Valea Mare, raionul Ungheni, Republica Moldova.

Candidaţii interesaţi pot trimite până la data de 20.06.2016 un Curriculum vitae însoţit de Scrisoare de intenție pe adresa de e-mail [email protected]; [email protected], cu menţionarea postului pentru care aplică.

Pentru mai multe detalii ne puteți contacta la numerele de telefon +373 68.11.22.68; +40 745 523 488.