luni, 15 iulie, 2024
41.1 C
HomepageJoburiKWS Moldova angajează Manager Produs și Suport Agroservice

KWS Moldova angajează Manager Produs și Suport Agroservice

Sucursala din Moldova a Companiei KWS, una dintre principalele companii din lume în selecția și producerea semințelor de culturi agricole, cu o experiență de 168 de ani și reprezentanțe în mai bine de 70 de țări, își extinde echipa locală și angajează:

Manager Produs și Suport Agroservice

Sarcini și responsabilități:

  • Oferirea de consultanță și suport tehnic partenerilor cu privire la tehnologia de cultivare;
  • Dezvoltarea portofoliului KWS și crearea cererii pe piață pentru produsele/serviciile KWS;
  • Extinderea relațiilor cu clienții existenți și dezvoltarea relațiilor cu clienții noi;
  • Promovarea instrumentelor digitale KWS/platformei myKWS;
  • Colectarea și analiza datelor de piață și tendințelor, prezentarea datelor studiului de analiză;
  • Suport la organizarea alături de echipa KWS Moldova a diferitor evenimente (seminare, zilele câmpului, instruiri tematice);
  • Suport la organizarea loturilor demonstrative;
  • Suport în activități de marketing;
  • Alte responsabilități.

Cerințe:

  • Studii în domeniul agricol, management, agribusiness sau marketing;
  • Cunoașterea limbii române, limbii engleze și ruse la nivel fluent;
  • Personalitate dinamică, comunicativă, organizată și analitică;
  • Abilități de analiză strategică și sinteză, creativitate, pasiune și deschidere;
  • Abilități de lucru cu pachetul de programe Microsoft Office.

Condiții de muncă și salariu:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Posibilități de dezvoltare profesională și de promovare;
  • Notebook, telefon și automobil de serviciu.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa electronică [email protected]. La interviu vor fi invitate doar persoanele pre-selectate.

KWS
KWShttp://www.kws.md
KWS SAAT SE este una din principalele companii din lume în selecţia şi producerea seminţelor de culturi agricole, cu o experienţă de lucru de 160 de ani şi cu reprezentanţe în mai bine de 70 de ţări ale lumii.