marți, 19 martie, 2024
3.3 C
HomepageJoburiSyngenta angajează Reprezentant vânzări cultura mare pentru Zona de Nord

Syngenta angajează Reprezentant vânzări cultura mare pentru Zona de Nord

Suntem o companie globală cu sediul central în Elveția și operațiuni pe tot globul. Cultura noastră este diversă și incluzivă, iar munca noastră este semnificativă și plină de satisfacții.

Organizația noastră are două divizii, Protecția plantelor și Semințe, care se concentrează pe oferirea de solutii invoatoare de top care să aduca plus valoare clienților noștri.

Ajutăm fermierii să producă hrană sănătoasă și la un preț accesibil, oferim cultivatorilor de flori minunate grădini înflorite care înveselesc lumea în care trăim, și ne pasă de sănătatea publică prin oferirea de soluții pentru profesioniștii din domeniul combaterii dăunătorilor. De la a ajuta să hrănim populația în mod sustenabil la menținerea siguranței oamenilor, lucrăm cu o varietate de profesioniști în intreg lanțul valoric, pentru a face viețile tuturor mai bune. Munca noastră contează cu adevărat.

Reprezentant vânzări cultura mare pentru Zona de Nord

Responsabilități

  • Creează cerere de vânzare la nivelul fermierului prin executarea campaniilor de promovare a produselor;
  • Realizează obiectivele de vânzări la clienți la fermieri în zona alocată;
  • Realizează prognoze de vânzări/planificări și creanțe pentru fermierii alocați;
  • Colectează feedback și reclamații de la clienți și facilitează soluționarea lor;
  • Organizează și asigură executarea câmpurilor demonstrative;
  • Colectează și raportează în mod regulat și formal informații privind perspectivele de piață, propune schimbări sau indică oportunități de business;
  • Monitorizează gradul de satisfacție a clienților la finalul sezonului de vânzări;
  • Construiește relații profesionale solide, bazate pe expertiza recunoscută și încredere cu fermierii și factorii de influență din zona alocată.

Profilul candidatului

  • Studii superioare în Agricultură;
  • Experiență anterioară în agricultură – cultura mare (minim 1 an);
  • Cunoștințe solide privind culturile și produsele agricole;
  • Înțelege mediul concurențial;
  • Cunoștințe bune de limba engleză;
  • Cunoștințe de utilizare a calculatorului și a pachetului Microsoft Office;
  • Permis de conducere – categoria B;
  • Foarte bune abilități de comunicare.

Vă rugăm să transmiteți CV-ul până pe data de 10 ianuarie 2021 la adresa: [email protected], sau fax: +373 22 204750

Syngenta
Syngenta
Syngenta este una dintre cele mai mari companii de agribusiness din lume având reprezentanţe în peste 90 de țări.